Vrouwenvoetbal | Nog spannende weken voor Berkel vrouwen na verlies in Gouda

De belangen waren vooraf duidelijk: bij winst zou Berkel zich definitief veilig spelen en verzekerd zijn van nog een seizoen in de hoofdklasse. Ook Jodan Boys moest winnen om de veilige negende plek in het vizier te houden. Voor de aanwezige toeschouwers was het belang van deze wedstrijd dan ook glashelder.

Berkel begon fel en kreeg direct enkele honderd procent kansen om de score te openen. Helaas werden deze mogelijkheden niet benut.

In de negende minuut kwam Jodan Boys voor het eerst voor het doel van Bianca Troost, en dat leverde meteen een doelpunt op. Een zure, vroege achterstand voor Berkel. Toch herpakte de ploeg zich snel en speelde het veelvuldig op de helft van de thuisclub. Het veldspel was verzorgd, maar de beloning bleef uit. Het afmaken van kansen bleek opnieuw lastig, terwijl dat juist essentieel is om wedstrijden te winnen.

Met enkele knappe reddingen hield keeper Bianca Troost haar ploeg in de wedstrijd, waardoor de rust werd bereikt met een 1–0 achterstand.


Tweede helft

Er was nog niets verloren, dus ging Berkel na rust vol op zoek naar de gelijkmaker. Helaas was de thuisploeg in de 55e minuut opnieuw effectief en werd het 2–0.

Niet veel later volgde echter de verdiende aansluitingstreffer. Jonna Hulshof schoot van afstand fraai raak en bracht de spanning terug in de wedstrijd.

In het laatste halfuur hing de gelijkmaker in de lucht, maar ondanks veel inzet en strijd viel deze niet meer. Berkel werkte hard, maar moest uiteindelijk toch een nederlaag incasseren.


Vooruitblik

Door het verlies blijft de strijd om de veilige negende plek onverminderd spannend, met nog twee competitierondes te gaan.

Komende zaterdag speelt Berkel thuis tegen Berghuizen. De aftrap is om 12.30 uur.


Stand onderin

  1. IJzendijke – 22-29
  2. Berkel – 22-28
  3. Jodan Boys – 22-27 (veilig)
  4. Reiger Boys – 22-26 (nacompetitie)

Redactie: Johan van Aalst
Foto: Archief

Deel dit artikel met anderen:

Laatste berichten