Vrouwenvoetbal | Berkel vrouwen sluit competitie af met nederlaag bij kampioen Be Quick’28

In Zwolle stond er voor zowel Be Quick ’28 als Berkel niets meer op het spel. Daardoor konden beide ploegen vrijuit voetballen op het fraaie hoofdveld van de kampioen.

Zoals gebruikelijk verzorgde trouwe chauffeur Cor Labots de heen- en terugreis. In de bus was de stemming direct goed, want de handhaving van Berkel werd alvast gevierd met de nodige versnaperingen. Ook had de ploeg een attentie meegenomen voor de kampioen.

Be Quick’28 kroonde zich dit seizoen terecht tot kampioen van de competitie. Voorafgaand aan het duel vormde Berkel daarom een erehaag voor de thuisploeg. Op de middenstip werd bovendien een grote fles drank overhandigd als felicitatie.

Eigen doelpunt breekt wedstrijd open

Berkel bood in de openingsfase prima tegenstand en wist zelf ook enkele mogelijkheden te creëren. Aan de andere kant kwam Be Quick’28 een paar keer gevaarlijk voor het doel, maar pas in de 27e minuut viel de openingstreffer. Daarbij kreeg de thuisclub hulp van Berkel, want via een ongelukkig eigen doelpunt werd het 1-0.

Vlak voor rust wist de kampioen de voorsprong verder uit te bouwen naar 2-0, waarna beide teams met die stand de kleedkamer opzochten.

Berkel toont strijdlust

Na rust kwam Berkel gedreven uit de kleedkamer en ging het nadrukkelijk op zoek naar de aansluitingstreffer. Die viel in de 57e minuut via Sasha Leemans, die beheerst de 2-1 binnenschoot.

Daarna volgde een sterke fase van Berkel, waarin de gelijkmaker nadrukkelijk in de lucht hing. Zowel de eerste als tweede keepster van Be Quick’28 hielden hun ploeg echter overeind met enkele goede reddingen.

Halverwege de tweede helft besliste de thuisploeg uiteindelijk het duel. Rond de 75e minuut viel de 3-1, wat tevens de eindstand betekende.

Trots op handhaving

Be Quick’28 promoveert als kampioen naar de Topklasse, terwijl Berkel zich mag opmaken voor opnieuw een seizoen in de Hoofdklasse. Met 31 punten en een achtste plaats kan de ploeg terugkijken op een sterk seizoen, waarin handhaving overtuigend werd veiliggesteld.

De prestaties van speelsters en staf werden na afloop uitgebreid gevierd tijdens de terugreis en later in de kantine.

Voor Berkel wacht nog één mooi slotstuk van het seizoen. Op maandag 25 mei speelt de ploeg de finale van de Rijnmond Cup op het complex van Binnenmaas. Tegenstander is Sparta AV en de aftrap staat gepland om 14.30 uur.

Redactie en foto’s: Johan van Aalst

Deel dit artikel met anderen:

Laatste berichten