Vredenburch pakt punten tegen DUNO en ziet concurrentie punten morsen

Vredenburch – Duno: 3-1
Eerst moest afgelopen dinsdag de eerder gestaakte uitwedstrijd tegen GSC ESDO worden uitgespeeld. Zonder noemenswaardige momenten bleef de 0-2 stand ongewijzigd en dus mocht Vredenburch zich na dinsdag koploper noemen. In de wedstrijd vorige week uit tegen Loosduinen bleek al dat clubs zich gaan wapenen door compact te verdedigen. Zoiets werd vandaag ook weer verwacht van Duno. De eerste minuten begon Vredenburch echter overweldigend. Via mooie aanvallen had het met een beetje geluk al heel snel op een 2-0 voorsprong kunnen komen. Zover kwam het echter niet. Met kunst en vliegwerk hield de verdediging van Duno stand. In het verdere verloop van de eerste helft bleven de grote kansen uit. Duno verdedigde fanatiek en met veelal een lange bal probeerde zij Vredenburch te verrassen. Zo leek het op een 0-0 ruststand uit te draaien. Eerst miste Kosi nog een goede kans (net naast) maar toen was daar Ener, die net voor de rust dan toch de verdiende 1-0 wist te maken.

In de tweede helft aanvankelijk een zelfde beeld. Bij een van de schaarse uitbraken kende de verder goed leidende scheidsrechter aan Duno een strafschop toe na een (schouder?) duw binnen de zestien. Onhoudbaar voor Jay werd de penalty benut: 1-1. Een bittere tegenvaller. Met nog een kwartier te gaan en met wat verse krachten liet Vredenburch opnieuw zien dat zij zich na een teleurstelling kunnen herpakken. De weer alom aanwezige Johnnie Vergeer slalomde door de verdediging van Duno en hij kon slechts worden gestopt met een overtreding. De scheidsrechter ontging dit niet en opnieuw ging de bal op de stip ditmaal voor Vredenburch. Erwin ontfermde zich hier weer over en hij schoot feilloos binnen waarbij de keeper in de andere hoek lag. In de laatste minuut maakte invaller Damy de Roode nog de 3-1 en daarmee was de 11e overwinning een feit.

Eerder in de week werd nog gemeld dat in deze sterke 4e klasse C het leek uit te draaien op een gevecht voor de titel door 4 kandidaten. Naast Vredenburch zijn dat Quick, GSC ESDO en BMT.
Iedere week kan echter worden verwacht dat minimaal een van de vier puntenverlies lijdt. In de middenmoot verblijven namelijk ook sterke tegenstanders. Dat bleek ook dit weekend weer. Zowel Quick (nederlaag tegen Concordia) als GSC ESDO (gelijk tegen DHL) leden puntenverlies. Terwijl op sommige sites als wordt gewezen op een tweestrijd tussen BMT en Vredenburch ben ik een andere mening toegedaan. Met nog 8 wedstrijden te gaan zie ik nog steeds dezelfde 4 kandidaten voor de titel. Elke wedstrijd ook door Vredenburch moet worden gestreden voor een overwinning. Voor Vredenburch is de eerstvolgende tegenstander 15 maart uit tegen HMSH (aanvang 15.00 uur). Ik breng nog maar even in herinnering dat de thuiswedstrijd slechts nipt met 1-0 werd gewonnen.

Redactie Zier den Heijer
Foto’s InRijswijk