Oefenvoetbal | Update Verslag en foto’s | Joop en Cees IJspelder jr. zijn maandagavond in het zonnetje gezet tijdens de openingsavond van de 9de editie van het DUNO. DUNO verslaat Quick (za), HVV te sterk voor Quick (zo)

-toernooi, vernoemd naar wijlen hun vader Cees sr. Beiden kregen uit handen van twee van de organisatoren, Jan Ponsen en John Kind, een ingelijste poster met daarop alle deelnemers van deze 2026-uitvoering. Zij waren aangenaam verrast. Dinsdagavond vervolgen we het evenement.
De openingsavond van het toernooi bracht de duels tussen DUNO en Quick (za), in de B-poule, gewonnen door DUNO met 3-1. In de hoofdpoule versloeg HVV competitiegenoot Quick met 1-0 door een doelpunt van Joppe Dekker.
Over de naamgever aan dit toernooi: Cees IJspelder sr. wordt herinnerd als een uitmuntende voetballer, trainer en mentor. Zijn overstap van Holland Sport naar DUNO was een cruciaal moment in zijn carriĆØre en gaf de club een flinke impuls. Bij DUNO was hij niet alleen een gewaardeerde speler, maar ook een belangrijke schakel binnen de organisatie. Cees stond bekend om zijn betrokkenheid en zijn bereidheid om jonge spelers te begeleiden. Hij was een luisterend oor en een steunpilaar voor velen, en deze kwaliteiten maken hem tot een onmiskenbare legende binnen de DUNO-gemeenschap.
Bron DUNO
Foto’s Hans Altimari
Verslag bron HVV
Na de eerste twee trainingsweken onder leiding van de nieuwe trainer Dick Boereboom heeft HVV 1 maandagavond 3 augustus tijdens het In Memoriam Cees IJspelder sr.-toernooi van DUNO ook zijn eerste oefenwedstrijd gespeeld. Tegen Quick (zondag), net als HVV en HBS ingedeeld in de vierde divisie B, eindigde het eerste toernooiduel in een 1-0 overwinning. HVV heeft de reeks van 12 ongeslagen duels aan het einde van vorig seizoen voortgezet.
Er zijn uiteraard nog weinig consequenties aan dit positieve resultaat te verbinden, maar het is altijd prettiger om te winnen dan om te verliezen. Zo zijn bij de Kroonleeuwen nog niet alle selectiespelers teruggekeerd van een welverdiende vakantie na de promotie van vorig seizoen naar de 4e divisie en speelde Quick na rust met een bijna compleet ander elftal dan voor rust. Alles moet wel in het juiste perspectief worden geplaatst, maar winnen geeft altijd een positief gevoel in een spelersgroep en winnen van Quick of HBS uiteraard een nog positiever gevoel. Er is echter nog een heleboel werk aan de winkel om in de 4e divisie een goed figuur te slaan.
Nieuwelingen Savioz en El Mostakim
HVV trad tegen Quick aan met de nieuwelingen Jean-Marc (voetbalnaam Sembey) Savioz (van Forum Sport) en Amine El Mostakim (van Amora FC uit Portugal) in de basisopstelling. Quick bleek een geduchte tegenstander op Sportpark Haagsche Dynamiek in een overigens uitermate faire wedstrijd. Desondanks waren de eerste speldenprikjes van HVV-zijde. Phil Altimari schoot in de 5e minuut al op de vuisten van Quick-doelman Dylan Oosterveer, maar ontving de assist van captain Connor Coward in buitenspelpositie, waardoor een eventuele treffer niet had geteld. Een minuut later probeerde Phil het nog eens, maar de inzet had ditmaal te weinig kracht om Oosterveer in de problemen te brengen. Even later probeerde Phil het voor de derde keer maar schoot nu tegen de rug van Connor aan.
Quick was ondertussen ook gevaarlijk geweest. Bij een individuele actie van Quick-middenvelder Sohaib El Idrissi moest Guus Dicke zorgen voor redding. Net na het kwartier een volgende mogelijkheid voor de Kroonleeuwen. Connor legde de bal klaar, maar het strakke schot van nieuweling Amine El Mostakim ging helaas naast.
Tien minuten later liet Amine weer zijn gave techniek zien door een voorzet vanaf links zuiver in de zestienmeter te brengen richting het hoofd van Connor, maar onze captain wist de bal niet tegen het net te knikken. Het laatste kwartier voor rust was weer voor Quick. Mendres Yegen werkte de bal uit een corner naast het doel van Guus en twee keer op rij werd een treffer van Quick vanwege buitenspel afgekeurd.
Zoals eerder gezegd stelde Quick een nagenoeg compleet nieuw elftal op (alleen de eerder ingevallen Niels Dijkhuizen bleef staan), terwijl ook HVV vier keer wisselde. Het spel werd er niet veel minder van en het bleef een spannend duel tussen de beide oude Haagsche clubs.
Openingstreffer Joppe Dekker
Na vier minuten (49ste minuut) kwam de ploeg van de trainers Dick Boereboom en ex-Quickāer Albert Spaans zelfs op voorsprong. Een verre ingooi van Max Hagemann belandde bij Abdel Mohamed aan de rechterkant van het veld en diens scherpe voorzet werd bij de tweede paal perfect binnengeschoten door Joppe Dekker, die eindelijk weer eens als linker aanvaller mocht optreden, 1-0.
Joppe was bevrijd want even later kreeg hij uit een voorzet van Phil een aardige kopkans, die echter naast het doel van Quick invaller-doelman Ashwan Rajbalsing ging. Heeft Quick dan helemaal niets in de melk te brokkelen? Jawel want kort na de kopkans van Joppe had Kewinas Netten een megakans om de bal binnen te glijden uit een voorzet van links, maar hij miste de bal en het scorebord bleef zodoende op 1-0 staan.
Officieus debuut Anthony Ilori
Na een kwartier in de tweede helft volgden nog twee wissels aan HVV-kant. Kristo Bol viel in voor de afgetrainde Sam Metman, die na een uur helaas niet verder kon en de razendsnelle aanvaller Anthony Ilori nam de plaats in van de moegestreden Phil. Anthony kon daarmee zijn officieuze debuut in HVV 1 vieren. Altijd trainen, altijd aanwezig zijn en er altijd staan voor zijn team of dat nu HVV onder 23, HVV 7 of HVV 1 is en op welke manier dan ook. Respect!
Het duo Kristo en Anthony stond nog geen minuut in het veld of er werd al een kans gecreƫerd Kristo ontving de bal op het middenveld en speelde de bal meteen naar de op rechts vrijstaande Anthony, die meteen de zestienmeter kon binnendringen. Een vrije schietkans, maar Anthony besliste anders door een voorzet te geven die vervolgens op niets uitliep.
De wedstrijd ging in die fase op en neer en de volgende kans was weer voor Quick. De inzet van Max Hudepohl werd echter geneutraliseerd door de in de rust ingevallen doelman Daan van Velzen. De van RAS afkomstige stond zijn mannetje in deze 45 minuten en wist dan ook nets als Guus de nul te houden.
Er volgden nog een aantal wissels waaronder de invalbeurt van Nils Burghouwt op rechtsback voor Max 20 minuten voor tijd. Vijf minuten later moest doelman Daan opnieuw in actie komen bij een kans van Quick en ook deze poging slaagde niet voor de Hanenburgers.
In de laatste fase kwam het HVV-doel niet meer in gevaar en hield de HVV-defensie onder leiding van de ervaren Joppe van der Bruggen stand. Joppe was een rots in de branding, kopte alles weg en zat bijna overal tussen. Complimenten.
Statistieken:
Vriendschappelijk (niet officieel).
Aanvang: 20.00 uur.
Maandag 3 augustus 2026, Den Haag (Sportpark Haagsche Dynamiek, veld 2).
HVV – Quick (zondag) 1-0 (0-0).
Scoreverloop:
49. Joppe Dekker 1-0 (assist: Abdel Mohamed; 2e assist: Max Hagemann).
Scheidsrechter: C.C. (Cor) van Elswijk (Honselersdijk).
Assistent-scheidsrechters: B. (Bob) van Jaarsveld (Rhoon) & E.I.C. (Ejilay) Chin-A-Joe (Rotterdam).
Toeschouwers: 150.
Gele kaarten (HVV): 68. Kristo Bol.
Gele kaarten (Quick): geen.
Opstelling HVV: Guus Dicke / Max Hagemann, Jean-Marc Savioz, Joppe van der Bruggen, Mauro Suarez / Sam Metman, Amine El Mostakim, Abdel Mohamed / Phil Altimari, Connor Coward (aanvoerder), Quion Poppen.
Invallers:
46. Daan van Velzen voor Dicke.
46. Marius Tissen voor El Mostakim.
46. Arda Alan voor Suarez.
46. Joppe Dekker voor Poppen.
60. Anthony Ilori voor Altimari.
60. Kristo Bol voor Metman.
70. Nils Burghouwt voor Hagemann.
78. Amine El Mostakim voor Abdel Mohamed.
86. Max Hagemann voor Alan.
90. Quion Poppen voor Coward (aanvoerder: Joppe van der Bruggen).
Overige reserves: Olivier van Oostrum.
Afwezig in de wedstrijdselectie: Hidde de Beer (vakantie), Lucas Braxhoofden (vakantie), Alex Burghouwt (vakantie), Lodewijk Dekker (trainen op DUNO), Thomas Douwsma (trainen op DUNO), Boris Gorlee (cricket), Quinten Jakobs (vakantie), Noa de Jong (rust), Abe Jongebreur (vakantie), Storm de Kam (trainen op DUNO), Bart van Liefland (trainen op DUNO), Aly Mohamed (vrij), Ole de Mooij (vakantie), Vinicius Nascimento da Cruz (vakantie), Bix Tjiptawardana (vakantie).
Bijzonderheden:
* Wedstrijd gespeeld op kunstgras.
* Quick (zondag) komt eveneens uit in de 4e divisie B.
* 1e wedstrijd van de twee op het I.M. Cees IJspelder sr.-toernooi van HSV DUNO.
* Officieus debuut voor HVV 1 van Jean-Marc Savioz, Amine El Mostafik, Daan van Velzen en Anthony Ilori.
* Wesley Storm, de keeperstrainer van de HVV-jeugdselecties, vervangt tijdelijk Daniƫl Voskamp vanwege diens vakantie.
* Olivier van Oostrum kreeg opnieuw last van een blessure tijdens zijn warming-up waardoor de verdediger niet kon invallen.
Technische staf en begeleiding:
Hoofdtrainer: Dick Boereboom.
Assistent-trainers: Albert Spaans & Dex van der Veer.
Keeperstrainer: Wesley Storm.
Video-analist: Rowin Rog (aanwezig maar niet op de bank).
Elftalleiders: Arnout van Lawick & Evert Jelgerhuis Swildens.
Verzorger: Dick Hasselman.
Quick (zondag): Dylan Oosterveer (46. Ashwan Rajbalsing) / Mendres Yegen (46. Boyd Chaudron), Dylan Dawson (33. Niels Dijkhuizen), Jayden van Sorge (46. Steyn Wijsman), Mels Lukassen (46. Kewinas Netten) / Tijmen Piron (46. Erben Lemmers), Christiaan Redeker (46. Jaap Fischer, aanvoerder), Sohaib El Idrissi (46. Berat Karasu; 66. Sohaib El Idrissi) / Tristan Bos (46. Max Hudepohl), Kaj Tops (46. Ricky van Mierloo), Rachid Bouyaouzan (46. Youssef Traki).
Trainer: Kevin van der Geest.










