Nacompetitie | KMD kansloos onderuit tegen sterk Berkel in nacompetitie
WATERINGEN – KMD heeft in de nacompetitie een ruime nederlaag geleden tegen Berkel. Op sportpark van KMD bleek de ploeg uit Berkel, die met maar liefst 1.200 leden en 87 KNVB-teams tot de grootste amateurverenigingen in de regio behoort, een maatje te groot. Voor ongeveer 200 toeschouwers won Berkel overtuigend met 0-6.
De ontvangst bij KMD was zoals gebruikelijk uitstekend verzorgd, maar op het veld kreeg de thuisploeg al snel te maken met een zeer sterk en fel spelend Berkel. Vanaf de aftrap zette de ploeg veel druk op het team van de vertrekkende hoofdtrainer Dennis Roerade.
Berkel slaat vroeg toe
In de openingsfase ging het spel nog redelijk op en neer zonder grote kansen voor beide ploegen. Toch kwam Berkel al vroeg op voorsprong. Een uitstekende voorzet vanaf de rechterflank van Stan de Ruig werd knap binnengekopt door Joey Heinsbroek: 0-1.
Niet veel later verdubbelde Berkel de voorsprong. Mo Azaroiali haalde van afstand uit en liet KMD-doelman Vince Kooijman kansloos: 0-2. Daarmee gaf de ervaren bezoekersploeg direct haar visitekaartje af.
Berkel bleef vervolgens de bovenliggende partij en was feller in de duels. Menso Daal zorgde voor de 0-3, waarna Azaroiali zijn tweede treffer van de middag maakte en de ruststand op 0-4 bepaalde.
Die tussenstand gaf de verhoudingen op het veld uitstekend weer. Berkel speelde verzorgd voetbal, creëerde kansen en was op vrijwel alle fronten de betere ploeg.
Berkel bouwt voorsprong verder uit
Ook na rust hield Berkel het initiatief stevig in handen. Kort na de hervatting zorgde Leon Hulshof voor de 0-5, waarmee de wedstrijd definitief beslist was.
KMD probeerde zich ondanks de ruime achterstand te herpakken en verscheen enkele keren gevaarlijk voor het doel van Berkel. De thuisploeg bleef sportief spelen en liet zien over een talentvolle, jonge selectie te beschikken die veel kan leren van dit soort wedstrijden.
Berkel nam in het verdere verloop wat gas terug met het oog op de volgende nacompetitieronde, maar wist alsnog een zesde treffer toe te voegen. Tarik Amezian bepaalde de eindstand op 0-6.
Toekomst voor jong KMD
Voor KMD eindigt daarmee de droom van promotie naar de tweede klasse. Ondanks de teleurstellende uitslag zijn er voldoende positieve aanknopingspunten voor de toekomst. De jonge selectie heeft gedurende het seizoen laten zien veel potentie te bezitten en zal de ervaringen uit deze nacompetitie meenemen naar het komende seizoen.
Berkel gaat door naar de volgende ronde van de nacompetitie en maakte in Wateringen duidelijk waarom het tot de favorieten behoort.
Sem Steijn-toernooi zaterdag bij KMD
Komende zaterdag staat bij KMD alweer een nieuw hoogtepunt op het programma. Op 6 juni wordt het Sem Steijn-toernooi georganiseerd, vernoemd naar voormalig KMD-jeugdlid en huidige Feyenoord-speler Sem Steijn.
Het toernooi begint om 11.00 uur en de laatste wedstrijden worden rond 15.30 uur gespeeld. Naar verwachting zal Sem Steijn zelf aanwezig zijn om de prijzen uit te reiken op de club waar hij ooit als jeugdspeler zijn eerste voetbalstappen zette.
Voor KMD en haar vrijwilligers wacht daarmee opnieuw een drukke, maar ongetwijfeld mooie voetbalzaterdag op het sportpark in Wateringen.
Redactie: Peter Grootscholten
Fotografie: Marcel Kouwenhoven






