Glijdt Blauw-Zwart langzaam af naar de 4e klasse?

Het zit de Wassenaarse ploeg zeker niet mee in deze competitie. Na 15 wedstrijden te hebben gespeeld bezetten zij samen met DWO de 13e en 14e positie op de ranglijst, goed om rechtstreeks naar de 4e klasse af te glijden. Het maken van doelpunten is de grootste zorg voor de Blauwen.
Ook de wedstrijd zaterdag jl. tegen de nummer 2 Schipluiden waren de Blauwen zeker niet minder dan hun tegenstander. In een slechte partij speelden de Wassenaarders hun “beste” slechtste partij. Typisch een wedstrijd van een ploeg die in de onderste regionen vertoeft. Het geluk ontbreekt, bal tegen paal en op de lat, inzetten werden regelmatig door een de uitstekend keepende doelman Danny Jager van Schipluiden tegengehouden, een handsbal en het neerleggen van een tegenstander werd niet beloond met een strafschop.

Beide teams ergerden zich aan het zeer matig optreden van de arbiter. Zo waren er nog wel meer factoren die meespeelden aan het niet goed functioneren van het team van de Blauwen. Het is een bekend gegeven dat als je onderin staat dan ook alles tegenzit. Maar een ding is zeker, dat er matig tot slecht gebald wordt ligt bij het elftal zelf. Zeker is dat de Blauwen te weinig dan wel geen kwaliteit hebben om tot een goede score te komen. Het niet maken van doelpunten en slecht spelen – is inherent voor het onsamenhangend spel. Een winstpartij kan zonder meer de omslag betekenen tot herstel van de prestatie. Het klinkt voor eenieder die de Blauwen volgt ongeloofwaardig dat met nog 11 wedstrijden voor de boeg het nog niet uitgesloten kan worden dat in de 3e periode het tij keert. Een 9e plaats – vrij van na- competitie om niet te degraderen moet mogelijk zijn.

Na 15 wedstrijden stellen we dat het voetbal van alle clubs in deze klasse nauwelijks voor elkaar onderdoet. Dit impliceert dat de nog te spelen wedstrijden het onderste uit de kan gehaald moet komen. Zonder pardon zal eenieder tijdens de wedstrijden 2 x 45 minuten volledig aan de bak moeten. De trouwe Blauw Zwart toeschouwers krijgen vanaf a.s. zaterdag elf “Krakers” voorgeschoteld. Hun vertrouwen is er zeker. Laat je niet uitlokken tot commentaar tegen de arbiter en zeker ook niet uit je spel halen door de tegensander. Schipluiden had zaterdag l. minder doelrijpe kansen dan de Blauwen.
De 2e helft was nog geen 2 minuten oud. Een achterbal werd abusievelijk door de arbiter tot hoekschop veranderd. De afvallende bal uit deze corner werd het noodlot voor de Blauwen. Onhoudbaar werd de bal ingeschoten. Jammer was dat de arbiter nauwelijks optrad tegen het irriterende optreden van sommige spelers en wissels van de tegenstander, inclusief assistent-scheidsrechter van Schipluiden, die de zaak langs de zijde nog eens aanwakkerde. Blauw Zwart werd door deze praktijken zeker uit hun ritme gehaald en ging hierin zelfs in mee.
Resumerend: Een onnodig verloren wedstrijd, die ook nog eens ontsierd werd met 2 rode en vele gele prenten. Spelers kregen door het twijfelachtig optreden van de arbiter, te veel ruimte met hun irriterend optreden, waardoor de wedstrijd in de 2e helft regelmatig ontsierd werd.
Zaterdag a.s. uit, 14.30 uur, PGS-Vogel (Ockenburg).
Redactie en foto’s: Coos Hübscher