Column van een keeperstrainer – “De keeper en zijn uitrusting”

Een keeper zou eigenlijk zo veel mogelijk zijn eigen kleding moeten kiezen, alleen kan dat niet altijd omdat hij ook afhankelijk is van een sponsor, die de keeper soms maar een paar keuzes geeft. Terwijl het erom gaat dat de keeper zich goed moet voelen en dus sterk in zijn outfit.

Een paar praktische tips heb ik gelezen uit het boek “De bal mag er niet in” van Lambert Jager en daar kan ik me goed in vinden:

# Let er op dat de kleur bij je postuur past, hoe groter en hoe langer je lijkt, hoe beter. Witte kousen maken je bijvoorbeeld langer.

# Je kleding mag niet te krap zitten maar ook niet te ruim, want als de kleding nat wordt, werkt dat belemmerd vanwege de extra ballast.

# In koude periodes is het handig om een thermoshirt onder je keeperstrui aan te doen, want als je stil moet staan, blijf je langer warm.

# Schaf een neopreenbroek aan, die komt het hele jaar van pas. De meeste wedstrijden en trainingen zijn op kunstgras en de broek beschermt je tegen schaafwonden en in koude periodes blijven je liezen en bovenbenen lekker warm.

# Dan vind ikzelf een belangrijk punt, dat een keeper uitstraling moet hebben en dat gaat niet zonder bovenstaande punten, er staat niet voor niets een “1” op je rug.

Schoenen.

Wat de schoenen betreft, heeft de keeper wel drie paar schoenen nodig om optimaal te presteren in diverse situaties:

# Voor kunstgras schoenen met vaste nop.

# Voor extreme omstandigheden op natuurgras schoenen met afschroefbare noppen.

# En een extra paar schoenen voor nood, als je je schoenen slecht verzorgd, kan een schoen zomaar scheuren.

Handschoenen.

# Als je kiest voor een handschoen met een platte vinger moet je je handschoen tot aan de vingertop kunnen voelen.

# Voor een ronde vinger heb je voor een optimaal gebruik iets meer ruimte nodig.

# Voor de fingersafe geldt dat de safe niet langer mag zijn dan de vinger.

# Alleen moet je wel zelf de keuze maken of een fingersafe wel lekker voelt, dat is namelijk voor elke keeper verschillend.

Een leuke anekdote is, dat we een hele lange tijd geleden een proef hebben gedaan met een keepershirt. In een oefenwedstrijd hebben we een keeper een geheel zwart keeperstenue gegeven met op de borst een grote lichtgevende cirkel en wat blijkt, als ze op het doel schieten, gaat de bal vaker richting keeper dan naar de hoek. Maar ja, welke keeper gaat in zo’n tenue keepen?

Alle keepers veel succes gewenst in de laatste wedstrijden van dit seizoen, maak er een mooi klemvast einde van !

Larry Haaksma

Keeperstrainer sv Verburch en hvv RAS.

Deel dit artikel met anderen:

Laatste berichten