Bekervoetbal | Vitesse Delft zet de toon voor dit seizoen

Het voetbalseizoen is voor Vitesse Delft begonnen met een fraaie overwinning.

Waren het spel en de resultaten in de oefenwedstrijden al bemoedigend, dat is toch iets anders dan een serieuze wedstrijd voor de beker. SV Ommoord uit Rotterdam, evenals Vitesse Delft 3e klasser, bracht een bezoek aan regenachtig sportpark Tanthof Zuid.

Vitesse Delft trok aan het langste eind door met 2-1 van de Rotterdammers te winnen.

Helaas moest worden aangetreden op het minder sfeervolle tweede veld. Hoewel het krachtsverschil was in de eerste helft niet groot was, oogden de bezoekers de gehele eerste helft wat feller dan Vitesse.

In de 7e minuut was daar het eerste kansje, maar keeper Donny van der Helm kon eenvoudig ingrijpen. Hierna ging een schot van Silas Monteiro Santos rakelings naast. Vitesse liet daarna ook van zich horen, want een schot van de aanwinst Edwin Sintim spatte uiteen op de lat.

Hierna was het weer de beurt aan de ploeg van aanvoerder Calvin Lupgens. Een voorzet van Marik Kudlicka ging aan iedereen voorbij en schoten van Monteiro Santos en Daniel Kudlicka brachten ook niet het gewenste resultaat voor de Rotterdammers. Vlak voor rust was het wel raak. Uit de draai schoot Randy Bakboord goed en beheerst binnen. Van der Helm was kansloos; 0-1.

In de tweede helft was Vitesse beter bij de les. De ploeg werd feller en was erop gebrand, om de achterstand zo snel mogelijk goed te maken. Het tempo was hoog en het spel goed. Een vrije trap aan de linkerkant van Levie Schut werd door Monteiro Santos in eigen doel geschoten. Ietwat gelukkig, maar wel verdiend, kwam Vitesse op 1-1.

Hierna volgden de kansen elkaar in rap tempo op, voor het doel van de Ommoord-keeper Niels van der Wielen. Dominique Aries wist oog in ook met Van der Wielen niet te scoren en een te zachte inzet van Gigi Vermeer trof ook geen doel. Schoten van Sintim en Jesse Boateng (de laatste na een schitterende aanval over de rechterkant) brachten net geen succes, maar de voorsprong kon niet uitblijven. Die kwam er dan ook, in de 80e minuut, via invaller Abdessamie El Bouzouti. Hij schoot de bevrijdende en meer dan verdiende 2-1 binnen.

In het laatste gedeelte moest Ommoord ten aanval trekken om gelijk te maken. Gek genoeg bleven de kansen voor Vitesse, omdat de ploeg van trainer Maurice van Buren tegen de Vitesse-verdediging geen potten kon breken. Voor Vitesse miste Boateng oog in oog met Van der Wielen en kopte hij kort daarna op de lat.

Door de lange blessuretijd bleef het toch spannend. Een corner van Ommoord in de laatste minuut leverde nog een grote kopkans op voor Donovan Donker, maar zijn inzet ging naast het doel van Van der Helm.

Vooral op basis van de tweede helft had Vitesse terecht gewonnen. Een mooi begin van het voetbalseizoen voor Vitesse Delft, dat de lat hoog heeft gelegd. De brede selectie weet wat van hen wordt verwacht en het beloofd een mooi seizoen te worden.

Dit weekend speelt Vitesse ƭn en tƩgen Maasdijk. Op 12 september wordt voor de 3e bekerwedstrijd afgereisd naar Oude Tonge voor de wedstrijd tegen DBGC.

Deel dit artikel met anderen:

Laatste berichten