ADO Den Haag | ADO Den Haag geeft kampioensschaal extra glans met ruime winst op RKC Waalwijk

ADO Den Haag heeft vrijdagavond in het WerkTalent Stadion haar laatste thuiswedstrijd van het seizoen 2025/2026 afgewerkt in de Keuken Kampioen Divisie . De kampioen ontving RKC Waalwijk. De wedstrijd stond vooral in het teken van de uitreiking van de kampioensschaal wat tot nu toe niet mogelijk was geweest. Een sterk spelende thuisploeg gaf de bezoekers geen schijn van kans. Bij rust gaf het scorebord pas een 1 – 0 stand. Binnen acht minuten na de hervatting waren er al drie treffers bijgekomen en uiteindelijk na het eindsignaal stond er een 5 – 1 stand op het scorebord. In een stijf uitverkocht Stadion werd bovendien voorafgaand aan de aftrap oud ADO Den Haag-speler Michiel Kramer in het zonnetje gezet, nadat hij eerder deze week zijn voetbalpensioen aankondigde, en ontving Juho Kilo het Bronzen Schild nadat hij werd verkozen tot beste speler van de vierde periode.
Vooraf
In vergelijking met de laatste wedstrijd uit bij FC Dordrecht had trainer Robin Peter weer een flink aantal wijzigingen doorgevoerd. Sylla, Waem, Kreekels, Vlak, Jimenez, Rottier, de Ruijter, Thomas en Reischl begonnen nu op de bank en v.d.Sloot, Mulder, Hokke, de Bruin, Peupion, Bal, Kilo en Fiabema namen hun plaatsen in.
Eerste helft
De thuisploeg liet vanaf de eerste minuut duidelijk merken dat er voor de bezoekers niets te halen viel in het WerkTalent Stadion. Al vroeg in de wedstrijd kon het Haagse publiek juichen. Kilo zette een fraaie aanval op door Cameron Peupion te bedienen, die de bal meegaf aan Milan Hokke. Laatstgenoemde stelde Bryan Fiabema in staat om bij de tweede paal eenvoudig binnen te tikken: 1-0. Na ruim twintig minuten diende zich de volgende kans aan voor de Hagenaars. Diogo Tomas was dichtbij, maar zag zijn kopbal via de grond maar net over het doel verdwijnen. Met ruim een half uur op de klok kreeg RKC haar eerste mogelijkheid na een snelle counter maar doelman Kilian Nikiema was goed bij de les en wist de bal te onderscheppen. De thuisploeg speelde goed en dominant voetbal en zocht met de 1 – 0 de kleedkamer op.
Bliksemstart tweede helft
ADO Den Haag, zonder wijzigingen, schoot uit de startblokken in de tweede helft. Binnen acht minuten gaf het scorebord een 4 – 0 tussenstand aan. Allereerst was het Kilo die met een afgemeten voorzet Tomas bereikte waarna de Fin de tweede treffer knap binnen schoot. Nog geen drie minuten later was het opnieuw raak voor de thuisploeg. Met een geweldige pass bereikte Daryl Van Mieghem Peupion bij de tweede paal, die de bal met het hoofd teruglegde op Steven Van der Sloot: 3-0.Vijf minuten later was het Jesse Bal die na goed doorzetten de 4 – 0 tegen de touwen schoot. De Hagenaars waren oppermachtig en de bezoekers konden daar nauwelijks iets tegenover zetten. Die ene keer dat RKC Waalwijk zich voor het doel van Nikiema meldde, liet de Haagse doelman zien dat ook hij een uitstekend seizoen doormaakt. Met een fantastische redding voorkwam hij een tegentreffer, waardoor hij niet voor niets de keeper is met de meeste clean sheets in de Keuken Kampioen Divisie.
In de slotfase van de wedstrijd wist Fiabema zelfs zijn tweede van de avond te maken en schoot hij de vijfde Haagse treffer tegen de touwen. RKC mocht nog wel een eretreffer maken via de ingevallen Tim van der Leij maar dat mocht het feest niet drukken.
Laatste wedstrijd
Volgende week vrijdag gaar ADO Den Haag voor haar laatste wedstrijd op bezoek bij FC den Bosch al zal ze het zonder de steun van haar supporters moeten doen. Dit naar aanleiding van de ongeregeldheden bij de beker ontmoeting eind oktober vorig jaar in Den Bosch.
Karakteristieken
ADO Den Haag – RKC Waalwijk : 5 – 1 (1 – 0)
Scoreverloop : 11e min. 1 – 0 Fiabema, 48e min. 2 – 0 Tomas, 51e min. 3 – 0 v.d.Sloot, 56e min. 4 – 0 Bal, 82e min. 5 – 0 Fiabema, 88e min. 5 – 1 v.d.Leij
Gele kaart(en) : Tomas, Peupion (ADO Den Haag), Fage (RKC Waalwijk)
Scheidsrechter : Stan Teuben
Toeschouwers : 14.468
Opstelling ADO Den Haag : Nikiema, v.d.Sloot, Mulder(71/Sylla), Tomas (56/Waem), Hokke, Kilo, de Bruin (56/Vlak), v.Mieghem (76/Jimenez), Peupion, Fiabema, Bal (72/Rottier)
Opstelling RKC Waalwijk : Spenkelink, Held, v.Eijma, v.Gelderen, Bakboord (8/v.Kaam), Postma,Roemeratoe, Castillo, Kuster (46/v.d.Leij), Cleonise 63/Fage), Uneken (63/v.d.Venne)
Redactie: Rob Blankenstein
Foto’s: Pepijn Sonderen






















