3e klasse E | Welverdiende driepunter voor BSC’68

Na twee vrije weken, waarin keihard werd getraind, gepraat, gebowld en met dinsdag nog een prima oefenwedstrijd bij SJZ (1-2), moest het vandaag gebeuren tegen middenmoter Docos. Het sfeerteam had nieuwe boxen aangeschaft waardoor de warming up nog intenser was dan normaal gesproken.
BSC begon met de felle wind in de rug en dat miste haar uitwerking niet. Al na een minuut of drie de eerste kans als Roel van der Valk diep wordt gestuurd door Mirren van Rooijen en laag voorgeeft. Jelle Verhoeff denkt dit buitenkansje te benutten maar zijn inzet met links verdwijnt net langs de verkeerde kant van de paal. Die zelfde Jelle Verhoeff ziet even later keeper Marijn van der Plas ver voor zijn doel staan en zijn boogbal van zo’n veertig beter wordt ternauwernood door middel van een acrobatische sprong uit het doel gewerkt. Van der Plas heeft het druk de eerste helft want binnen tien minuten krijgt hij een kopbal van Roel van der Valk en een schot van Enzar Cetinkaya te verwerken. Beide keren kwam hij als winnaar uit de bus. En als hij dan, door Roel van der Valk, voorbij gespeeld wordt is de hoek te moeilijk om de kans in een doelpunt om te zetten. Als ook de kopbal van Cetinkaya net langs de verkeerde kant van de paal verdwijnt lijkt het weer zo’n middag te worden. Maar dan, na een klein half uur, gebeurt het toch. Onze kilometervreter Roel van der Valk stormt het strafschopgebied binnen en wordt onreglementair tegen de grond gewerkt. De prima fluitende scheidsrechter Martins heeft gelukkig geen vuiltje in zijn oog en wijst, na een snerpend fluitje, gedecideerd naar de stip. Jelle Verhoeff had dinsdag tegen SJZ al geoefend en ook nu vliegt de bal onhoudbaar tegen de touwen. 1-0. De laatste kans in de eerste helft is voor Guido de Peinder maar opnieuw is het van der Plas die redt.
De tweede helft, waarin BSC moet op boksen tegen een felle tegenwind verloopt een stuk lastiger. De BSC verdediging stond vanmiddag echter als een huis. Docos krijgt een behoorlijk aantal vrije trappen en corners maar gelukkig was daar in de wedstrijdbespreking veel aandacht aan besteed. Veel echte kansen worden er dus niet weggegeven. En als er dan een mogelijkheid ontstond voor de Leidenaren staat Stan Brouwer zijn mannetje. De grootste kans is eigenlijk voor de thuisclub maar de voorzet van Cetinkaya op invaller Mica Krullaars is aan de rappe buitenspeler niet besteed. Bijna ging het nog mis als een bal van korte afstand ingeschoten wordt maar gelukkig krijgt Brouwer er een handje achter en levert dit niks meer op dan opnieuw een hoekschop die niets op levert. De vreugde is dan ook enorm als het laatste fluitsignaal klinkt.
Het gaatje naar de clubs boven BSC is verkleind en de hoop op handhaving is enorm toegenomen. Als we de komende wedstrijden spelen met de zelfde inzet als vandaag zal dit ongetwijfeld punten opleveren. Te beginnen met de lastige uitwedstrijd bij ESTO volgende week. Aanvang in Bodegraven: 14.30 uur.
Redactie en foto’s: Hans Verhoeff





